Спочатку мокасини – це плід творіння північноамериканських індіанців, проте сьогодні їх носить весь світ. Така популярність зовсім не дивує, адже мокасини відрізняються високим ступенем зручності і комфорту. Їх можна швидко надіти або зняти, при цьому не доведеться кожного разу мучитися зі шнурками, а колоритний дизайн роблять їх практично універсальними в літню пору. Однак існує кілька правил, яких потрібно дотримуватися, якщо ви вибираєте мокасини в якості основного взуття, про них і поговоримо, але спочатку трохи історії.

Як уже згадувалося вище, створили мокасини саме індіанці, власне в них вони і ходили все своє життя. Таке взуття було повністю виготовлене ​​з сириці і мало тонку підошву, крізь яку можна було відчувати все камінчики і нерівності, не дуже зручно, але індіанцям мабуть подобалося.

Однак цікаво, як і коли мокасини досягли світової модної арени? А сталося це в шістдесяті роки минулого століття, коли якийсь синьйор Мостіле отримав патент на виробництво цього взуття. При цьому він трохи удосконалив оригінал, додавши до нього прогумовану підошву, що поліпшило зчеплення взуття з педалями автомобіля. Чоловікам новинка припала до смаку, і її навіть прозвали «взуттям для автомобілів». Однак інтерес до неї швидко згас, але з новою силою відродився в кінці 70-х. Тоді моду на мокасини відродив Дієго Делла Валле. З тих пір мокасини носять чоловіки, жінки і діти.

Мокасини і шкарпетки

Хоча одному індіанцю не спало б на голову надіти під мокасини шкарпетки, сучасні чоловіки все частіше задаються питанням: «Чи припустимо носити шкарпетки з мокасинами?» Зрозуміло, що носіння шкарпеток з будь-яким взуттям це свого роду данина звичці, але коли мова заходить про мокасини доведеться пожертвувати своїми уподобаннями, адже мокасини прийнято носити без шкарпеток прямо на босу ногу.

Дана обставина дещо засмучує чоловіків, які в шкарпетках готові навіть спати, але мокасини в принципі є антиподом діловому взуттю і призначені для відпочинку, тому вважаються неформальним взуттям. Крім того, хоча мокасини дуже зручні і з відходом літа з ними розлучатися ой, як не хочеться, все ж вони вважаються літнім взуттям, яке прийнято носити з укороченими брюками, шортами або джинсами, що відкривають щиколотку. Якщо при цьому на щиколотці буде красуватися гумка шкарпеток, видовище вийде воістину трагічне.

«А як же чистота і гігієна?» – запитаєте ви. Цілком слушне запитання, все-таки мокасини взуття закрите, а у багатьох чоловіків ноги схильні потіти і виділяти неприємний запах. Насправді пітливість – явище цілком природне, а ось неприємний запах найчастіше свідчить про процвітання на ваших ногах грибка, у цьому винна йому зовсім не відсутність шкарпеток на ногах. Крім того, сьогодні існує безліч засобів, що дозволяють підтримувати гігієну без використання шкарпеток, наприклад можна купити в найближчій аптеці тальк або спеціальний засіб для дезінфекції взуття, використовуйте його раз в три дні і чисте взуття без бактерій вам забезпечене.

Інша справа, якщо вам без шкарпеток просто незручно або мокасини натирають, тоді купить укорочені шкарпетки, які все ж залишають щиколотку відкритою і їх не видно з-під взуття.

З чим носити мокасини?

Визначальним у цьому питанні є призначення мокасин – це неформальне літнє взуття, тому надягати їх з діловим костюмом або зимовим пуловером просто блюзнірство. В ідеалі з мокасинами кращим чином поєднуються укорочені джинси і брюки. При бажанні їх можна підвернути так, щоб кісточка була видна, але це не обов’язково. Крім того, мокасини відмінно поєднуються з легкими лляними брюками і джинсовими шортами. Для верху прекрасно підійде звичайна футболка, сорочка-поло або сорочка з укороченим рукавом.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.