Повсякденним називають взуття дитини, в якій вона проводить більшу частину свого часу, тому більшість ортопедів і педіатрів саме її вважають визначальною у формуванні дитячої стопи, а також правильної ходи. Вимоги до такого взуття найжорсткіші.

Матеріал верху виробів обов’язково виготовляють «дихаючим» – шкіра, нубук, замша, текстиль. Дитяча ніжка не повинна потіти. Крім того, ці матеріали м’яко обтягують стопу, пристосовуючись до її формі. Таке взуття не натисне і не натре.

Підошву у правильного повсякденного взуття роблять гнучкою, з перекатом від носка до п’яти, з певним кутом. Це полегшує ходьбу дитині і вчить ставити ногу правильно. Вибирайте стійку, неслизьку і широку підошву. Наявність невеликого каблука і жорсткого задника у взутті вітається ортопедами. Ці елементи формують правильну ходу і поставу.

Уникайте купувати взуття, що має дуже вузький носок, як повсякденне: пальці в ній занадто притиснуті один до одного. Круглий або овальний носок повинен містити достатньо місця для природного положення пальчиків, щоб вони не деформувалися.

Оптимальний розмір якісного дитячого взуття – на 0,5-1,5 см більше стопи. Це необхідно, щоб швидкозростаюча ніжка дитини відчувала себе вільно.

Дитяче спортивне взуття

Загальні вимоги для повсякденного взуття поширюються і на спортивну. Заняття спортом змушують ноги інтенсивно потіти, тому верх обов’язково повинен бути повітропроникним, а устілка – вологопоглинаюча. Переважно вибирати текстильний або шкіряний верх.

Якісне дитяча спортивне взуття шиється акуратно, без виступаючих внутрішніх швів, щоб не натерти ногу при активному русі. Бажано наявність жорсткого задника, який не мнеться і тримає форму. У кросівках обов’язково наявність м’якого виступу-подушечки, яка перешкоджає натирання ноги.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.